Sampleson یک پیانوی بزرگ مدل شده را راه اندازی کرد

Friday, August 12, 2022

MetaPiano: Sampleson launch modelled grand piano

سمپلسون MetaPiano را راه اندازی کرد، اولین پیانوی گرند مدل شبح. نرم افزار مدل سازی سمپلسون با استفاده از صدای واقعی گرفته شده از یک پیانوی بزرگ کنسرت ژاپنی، صدا را با الگوریتم ها بازسازی می کند. نتیجه کار یک پیانوی بزرگ با مدل 60 مگابایتی که سازندگان می گویند شبیه یک کتابخانه نمونه 30 گیگابایتی است، می‌باشد.

 

MetaPiano: Sampleson launch modelled grand piano

 

MetaPiano از تکنیکی به نام Spectral Modeling استفاده می کند. این فرآیند یک صدای واقعی را تجزیه و تحلیل می کند و سپس امواج سینوسی را برای بازتولید دقیق فرکانس های مشخصه و صدای کلی منبع روی هم قرار می دهد. سمپلسون نمونه‌های پیانوی بزرگ را در یک استودیوی عجیب و غریب و منزوی در پاتاگونیا ضبط کرد، سپس از آن به عنوان ورودی برای موتور Spectral 2.0 خود استفاده کرد. این کار هر بار که پخش می‌شود، صدا تولید می‌کند و هر نت را با ایجاد زمان واقعی منحصربه‌فرد می‌کند.

این نرم افزار بیش از 64 گروه از اجزای تونال (رها، چکش، نویزهای کلید، تایم اصلی، رزونانس و غیره) را ترسیم کرده و با استفاده از مدل سازی طیفی آنها را بازسازی کرد. مزایای این روش نسبت به کتابخانه نمونه سنتی شامل پوسیدگی کامل برای هر نت (بیش از یک دقیقه برای پایین‌ترین نت‌ها) بدون حلقه‌ها، بدون تغییر سرعت یا نویز، و فضای کوچک 60 مگابایتی روی هارد دیسک شما است.

MetaPiano در یک رابط مقیاس‌پذیر HD هوشمند قرار گرفته است که به شما درجه‌ای از کنترل روی تن، ریورب IR و صدای اصلی را می‌دهد. این به عنوان یک برنامه مستقل و به عنوان یک پلاگین VST3 یا AU کار می کند، اما بدون نسخه AAX، لطفاً توجه داشته باشید که Pro Tools پشتیبانی نمی شود.

MetaPiano اکنون از Sampleson با قیمت اولیه 59 دلار در دسترس است.

همچنین برای ارائه نرم افزارهای بیشتر وب سایت Sampleson را بررسی کنید، فروش تابستانی آنها تا 31 آگوست ادامه خواهد داشت.

این خبر را به زبان دیگر ببینید:

Leave your comment