ابزار Teletone Audio Ondine

Monday, August 8, 2022

ابزار Teletone Audio Ondine

Teletone Audio اخیراً Ondine را منتشر کرده است، یک ساز مجازی مبتنی بر KONTAKT که دارای نمونه هایی است که از برخی از نمادین ترین سینت سایزرهای قدیمی جهان مشتق شده و الهام گرفته شده است. Teletones که به عنوان پیش درآمد ساز Scarbo توصیف می شود، ادعا می کند که Ondine "سمت سبک تر و هیپنوتیزم تر طیف سینت سایزر را بررسی می کند".

این ابزار دارای یک رابط کاربری ساده با چند کنترل در دسترس است. دو کنترل چرخشی بزرگ به نام‌های Mood و Movement در مرکز رابط کاربری گرافیکی قرار دارند و لغزنده‌های Modulation و Expression در دو طرف آن قرار دارند. Modulation تنظیم عملکردهایی مانند فیلترهای پایین گذر و الگوهای سینوسی را ارائه می دهد، در حالی که Expression کنترل کلی صدا را برای هر پچ ارائه می دهد. عملکرد کنترل Mood با هر وصله متفاوت است، اما عموماً برای تأثیر پارامترها، کنترل میزان اعوجاج اعمال شده بر روی برخی از وصله‌ها، در حالی که بر نویز سفید، ریورب یا سطوح تأخیر برخی دیگر تأثیر می‌گذارد، ترسیم می‌شود. جلوه کنترل حرکت نیز بین وصله‌ها متفاوت است، و از تغییرات جزئی گام گرفته تا جلوه‌های چرخشی نوار لو-فای و مدولاسیون‌های مبتنی بر LFO مراقبت می‌کند.

در پایین رابط کاربری گرافیکی، کنترل‌های سنتی‌تر Attack، Release، Hold، Decay، Sustain و Release قرار دارند که به کاربران اجازه می‌دهند تا صداهای پایدار را شکل دهند. در برخی از تکه‌ها، که سرعت یک نت بر جنبه‌ای از صدا تأثیر می‌گذارد، کنترل حرکت با یک کنترل حساسیت جایگزین می‌شود. برای مثال، در برخی از وصله‌ها، سرعت یک نت بر روی صدای آن تأثیر می‌گذارد، برای این موارد، کنترل حساسیت به کاربران اجازه می‌دهد تا میزان تغییر نت را نسبت به قدرت نواختن نت به دقت تنظیم کنند. بیش از 50 ساز، و همچنین 25 تکه چندگانه، که ترکیبی از سازهای متعدد را نشان می‌دهند، شامل صداهای جدیدتر و پیچیده‌تر می‌شوند.

این ابزار در macOS X 10.10 و بالاتر و همچنین در ویندوز 7، 8 یا 10 (آخرین سرویس پک) پشتیبانی می شود. Kontakt یا نسخه های رایگان Kontakt Player 5.8.1 یا جدیدتر مورد نیاز است و همچنین پشتیبانی NKS برای ادغام با کنترلرهای سری Native Instruments Komplete Kontrol وجود دارد.

Ondine اکنون با قیمت 89 دلار در دسترس است. اطلاعات بیشتر در وب سایت Teletone Audio موجود است.

این خبر را به زبان دیگر ببینید:

Leave your comment